32. krog |  Velenje, Mest.štadion ob jezeru |  06.05.2015 ob 18.00

Rudar Velenje

2 : 0

Olimpija Ljubljana

Sodniki: Vinčić Slavko (glavni sodnik), Benc Uroš (1. pomoč), Kordež Grega (2. pomoč) , Friš Tadej (4. sodnik) , Borošak Alen (5. sodnik) , Mežnar Tadej (6. sodnik)
5 Rumeni kartoni 1

0'
  Spoštovani, lep pozdrav iz Velenja, kjer bom spremljali tekmo 32. kroga med Velenjem in Olimpijo. #RUvOL
0'
  Velenjčani so se v prejšnjem krogu opekli v Domžalah, ko so prejeli kar štiri zadetke, medtem ko je domžalska mreža ostala nedotaknjena.
0'
  Kljub temu so še naprej izjemno samozavestni prav pred domačimi gledalci, kjer niz neporaženosti traja že 10 zaporednih tekem.
0'
  Današnje srečanje bodo odigrali povsem neobremenjeni. Pod bistveno večjim pritiskom so nogometaši Olimpije, ki lovijo tretje mesto in tekmovanje v evropskih pokalih v prihodnji sezoni.
0'
  Olimpija v tej sezoni v gosteh ni najbolj razpoložena, čeprav ji statistično gledano gostovanja v Velenju izjemno ležijo. Na 11 medsebojnih obračunih so Ljubljančani kar sedemkrat odnesli paket vseh treh točk, medtem ko so Velenjčani vknjižili le eno zmago.
0'
  Letos sta se moštvi na prvenstvenih obračunih pomerili že trikrat. Enkrat so zmago slavili zmaji, dvakrat pa sta se ekipi razšli brez zmagovalca.
0'
  Pri edinih dveh zadetkih na letošnjih medsebojnih je sodeloval zdaj že nekdanji nogometaš obeh moštev Omladič, ki je h končnemu rezultatu 2:0 lani avgusta prispeval gol in asistenco.
0'
  Rudar: Rozman, Kašnik, Knezović, Dedič, Krefl, Trifković, Stjepanović, Radujko, Jelić, Babić in Firer. #RUvOL
0'
  Olimpija: Brljak, Mitrović, Bajrić, Baskera, Lazevski, Matić, Kapun, Vukćević, Fink, Šporar in Rodić. #RuvOL
0'
  Rudar danes ne bo mogel računati na pomoč enega ključnih igralcev Klinarja, ki bo zaradi kazni počival kar štiri srečanja. V ljubljanskih vrstah pa bodo danes pogrešali Hentyja, Mlinarja in Zajca. Bajrič je očitno saniral poškodbo, vrača pa se tudi Fink.
1'
2'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Kenan Bajrič. Utrpel ga je Dalibor Radujko.
2'
  Ivan Firer v prepovedanem položaju.
3'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Aleksandar Rodič. Utrpel ga je Ivan Firer.
6'
  Zaenkrat si nobena od ekip še ni ustvarila priložnosti za zaključni strel.
8'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Nemanja Stjepanovič. Utrpel ga je Darijan Matič.
9'
  Olimpija ima udarec iz kota.
10'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Darijan Matič. Utrpel ga je Dalibor Radujko.
10'
  Rudar ima udarec iz kota.
11'
  Streljal je Marko Vukčevič, a mimo vrat.
11'
12'
  Strel v okvir vrat! Z glavo je poskusil Bajrič, a je Rozman z roko izbil v kot.
12'
13'
  Prekršek je utrpel Mario Babič .
16'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marko Vukčevič. Lahek plen za Rozmana.
17'
  Po podaji Baskere je z glavo meril Šporar, a mimo vrat.
18'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Aleksandar Lazevski. Utrpel ga je Dragan Jelič.
20'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Aljaž Krefl. Utrpel ga je Marko Vukčevič.
22'
  Firer se je pred kazenskim prostorom lepo otresel dveh Ljubljančanov, nato pa sprožil preveč po sredini, da bi lahko ukanil Brljaka.
24'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Kenan Bajrič. Utrpel ga je Ivan Firer.
24'
  Z leve strani kazenskega prostora je s strelom proti vratom poizkusil Babič, a je žoga za nekaj centimetrov zgrešila cilj.
26'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Fink. Utrpel ga je Aljaž Krefl.
26'
27'
  Srečanje večinoma še vedno poteka po sredini zelenice, kjer obe strani praviloma hitro izgubita posest žoge.
28'
  Izjemna akcija Olimpije, Vukčevič je na koncu oddal oster predložek v kazenski prostor, kjer v objemu dveh branilcev ni uspel zaključiti Rodič. Če bi se žoge dotaknil, bi bržkone dosegel zadetek!
30'
  Menjava: iz igre Rusmin Dedič, v igro Senad Jahič.
33'
34'
  Dragan Jelič v prepovedanem položaju.
34'
  Aljaž Krefl v prepovedanem položaju.
35'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Andraž Šporar. Rozman ni imel pretiranega dela.
36'
  Po preigravanju Šporarja, ki je "zlomil gleženj" dvema nogometašema Rudarja, je streljal Matič, a preko vrat! #RUvOL
37'
39'
41'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Vukčevič. Utrpel ga je Aljaž Krefl.
42'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Baskera. Utrpel ga je Ivan Knezovič.
43'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Radujko. Utrpel ga je Marko Vukčevič.
44'
  Vroče je bilo pred vrati Rudarja. Po natančni podaji Baskere z leve strani je do neoviranega strela prišel Šporar, a je v kazenskem prostoru povsem zgrešil žogo. Iz drugega plana je pritekel Vukčevič in zaključil z močnim strelom preko vrat.
45+1'
  Streljal je Mario Babič, a mimo vrat.
45+1'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Aljaž Krefl. Utrpel ga je Andraž Šporar.
45+2'
  Aleksandar Rodič v prepovedanem položaju.
45+3'
46'
47'
47'
48'
  GOOOL! Zadel je Ivan Firer! Domiselna akcija Rudarja. Jahič je podal v kazenski prostor, kjer je Radujko prepustil strel Firerju, ta pa je silovito zaključil.
50'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Andraž Šporar. Utrpel ga je Ivan Knezovič.
52'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil David Kašnik. Utrpel ga je Marko Vukčevič.
52'
  David Kašnik je dobil rumeni karton.
54'
  Lazevski je z žogo natančno poiskal Rodilča, ki je zgrešil s kakšnih sedmih metrov . Tudi sam ni mogel verjetni, kakšno priložnost je zapravil!
55'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil David Kašnik. Utrpel ga je Aleksandar Rodič.
55'
  Menjava: iz igre Rok Baskera, v igro Josip Golubar.
56'
57'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Aljaž Krefl.
57'
  Aljaž Krefl je dobil rumeni karton.
57'
57'
58'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Josip Golubar. Na mestu Rozman.
58'
  V drugem delu spremljamo precej bolj živo igro.
59'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Aleksandar Rodič, a je Rozman pravočasno stekel na žogo!
60'
  Menjava: iz igre Aleksandar Rodič, v igro Kruno Ivančič.
61'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dragan Jelič, a se je izkazal Brljak!
61'
63'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Firer. Utrpel ga je Aleksandar Lazevski.
64'
67'
  Menjava: iz igre David Kašnik, v igro Elvedin Džinič.
68'
  Strel v okvir vrat po izvrstno odigrani akciji! Firer se je znebil dveh nogometašev Olimpije in oddal žogo do Jahiča, ki jo je z desne strani poslal v kazenski prostor, kjer pa je ni pričakoval povsem osamljeni Jelič!
69'
70'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Senad Jahič.
70'
  Senad Jahič je dobil rumeni karton.
70'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Vukčevič. Utrpel ga je Nemanja Stjepanovič.
71'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Nik Kapun. Utrpel ga je Senad Jahič.
72'
74'
75'
76'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Mario Babič.
76'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Mario Babič. Utrpel ga je Josip Golubar.
76'
  Mario Babič je dobil rumeni karton.
77'
  Projektil Vukčeviča, je končal nekaj centimetrov preko vrat!
78'
  GOOOL! Zadel je Ivan Firer! Po podaji Jeliča je v kazenskem prostoru brezkompromisno zaključil z diagonalnim strelom!
80'
  Marko Vukčevič je dobil rumeni karton.
80'
  Menjava: iz igre Marko Vukčevič, v igro Stjepan Babič.
83'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Stjepan Babič. Utrpel ga je Ivan Firer.
83'
  Nogometaši Rudarja bodo izvedli prekršek na 17 metrih!
84'
  Streljal je Damjan Trifkovič, a mimo vrat.
85'
  Še ena izvrstna akcija Rudarja! Jahič je oddal žogo v kazenski prostor, a Firer ni prišel do konkretnega zaključka.
88'
  Streljal je Andraž Šporar, a preko vrat!
89'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Radujko. Utrpel ga je Stjepan Babič.