32. krog |  Velenje, Mest.štadion ob jezeru |  06.05.2015 ob 18.00

Rudar Velenje

2 : 0

Olimpija Ljubljana

Sodniki: Vinčić Slavko (glavni sodnik), Benc Uroš (1. pomoč), Kordež Grega (2. pomoč) , Friš Tadej (4. sodnik) , Borošak Alen (5. sodnik) , Mežnar Tadej (6. sodnik)
Delegat: Režonja Slavko
Št. gledalcev: 600

Pred tekmo: Rudar Velenje – Olimpija

Prva liga Telekom Slovenije, 32. krog

6.5.2014, ob 18.00: RUDAR VELENJE – OLIMPIJA

Štadion: Mestni stadion ob jezeru, kapaciteta 3.500 sedežev (povprečen obisk 588 gledalcev)

- 5 eur
- upokojenci PV: 2 eur
- otroci do 14. leta, ženske: vstop prost

RUDAR VELENJE:

Prepoved nastopa: Denis Klinar

Knapi so zaključili z nizom neporaženosti v Domžalah, kjer se jim je načrt porušil s hitro izključitvijo Denisa Klinarja, ki se bo hladil kar štiri kroge. Domžalska ničla ni bistveno vplivala na položaj Rudarja na prvenstveni lestvici, saj sta brez točk ostali tudi ekipi Zavrča in Kopra. Boj za peto mesto, ki prinaša zgolj kanček dodatnega prestiža, bo očitno tesen vse do zadnjih spomladanskih minut, tako da bo vsaka točka proti višjerangiranim moštvom še večjega pomena. To  velja tudi za sredin obračun z Olimpijo, ki Rudarju tradicionalno ne odgovarja. Velenjčani imajo z Ljubljančani velike težave predvsem na domačem igrišču, kjer so dobili le eno izmed enajstih medsebojnih prvenstvenih tekem.

Matjaž Rozman, vratar Rudarja: »K nam prihaja kakovostna ekipa Olimpije, ampak mi igramo doma, kjer že dolgo časa nismo bili premagani in ta niz neporaženosti na našem stadionu želimo v sredo nadaljevati in ga še podaljšati!.«

Ivan Firer se je v Domžalah precej trudil, vendar ni dobil pravih uporabnih žog, ki bi jih lahko pretvoril v zadetek. 31-letni napadalec, ki je izvrstno kondicijsko pripravljen, bo tako skušal dobro formo potrditi proti Olimpiji, čeprav mu Ljubljančani ne preveč ustrezajo. Firer je namreč v Prvi ligi Telekom Slovenije skupno zabil že 21 golov, a še nobenega proti zeleno-belim.

Velenjčani uživajo v odlični seriji pred domačimi gledalci, kjer ne poznajo poraza že deset zaporednih tekem, od katerih so kar sedem zaključili brez prejetega zadetka. Knapi so zadnjič klonili na Mestnem stadionu ob jezeru 24. 9. 2014, ko so priznali premoč Mariboru z 0:2.

Dani zadetki Rudarja po položajih po 31. krogu:

OLIMPIJA:

Prepoved nastopa: Antonio Delamea Mlinar in Ezekiel Isoken Henty

Ljubljančani so pretekli konec tedna vknjižili nujno in pričakovano zmago proti Radomljam, ki jih ohranja v boju za uvrstitev v evropske pokale. Darko Karapetrovič se je razveselil predvsem konca strelskega posta Andraža Šporarja, ki bo v zaključku prvenstva moral prevzeti na svoja pleča velik del bremena. Obrambna vrsta še vedno igra na visokem nivoju, čeprav kartoni in poškodbe zahtevajo nenehno prilaganje. Tako bo tudi v Velenju, kjer bodo zeleno-beli skušali podaljšati 288 minut dolg niz brez prejetega zadetka na obračunih z Rudarjem. Zmaji v sredo potrebujejo zmago, s katero bi povečali pritisk na neposredno konkurenco, ki cilja na mednarodno prizorišče.

Darko Karapetrovič, trener Olimpije: »V prvi vrsti si želim zmage v Velenju. To je tisti kratkoročni cilj, nato bo sledilo novo gostovanje v Gorici, o katerem bomo razmišljali po srečanju z Rudarjem. V igri je še 15 točk, lahko je veliko ali malo, vse pa bo odvisno od nas samih. Če bomo na želeni ravni, potem lahko računamo na uspešen zaključek.«

Aleksandar Rodič, napadalec Olimpije: »Zavedamo se, da nas čaka zahtevna preizkušnja proti kakovostnemu moštvu Rudarja, ki v spomladanskem delu prvenstva kaže pričakovano drugačen obraz v primerjavi z nekoliko slabšim jesenskim. Ne glede na zadnji nekoliko visok poraz v Domžalah bomo morali pokazati vse, kar znamo, če bomo želeli iz Velenja odnesti vse tri točke.«

Andraž Šporar se je proti Radomljam vrnil v strelsko formo in se z dvema goloma vključil v boj za najboljšega strelca prvenstva. 21-letni napadalec, ki je strelski prvenec med slovensko elito dočakal julija 2012 prav na Mestnem stadionu ob jezeru, potrebuje le še en zadetek, da se na vrhu klubske lestvice strelcev izenači z Daretom Vršičem.

V kadetski reprezentanci Slovenije, ki v sredo začenja z evropski prvenstvom U17, so kar štirje člani ljubljanske Olimpije. Selektor Igor Benedejčič je namreč v Bolgarijo povabil Roka Vodiška, Vitjo Valenčiča, Jakoba Novaka in Sandija Ćoralića.