9. krog |  Novo mesto, Portoval - Novo mesto |  11.09.2015 ob 17.00

Krka

1 : 3

Olimpija Ljubljana

Sodniki: Mertik Bojan (glavni sodnik), Vukan Robert (1. pomoč), Smej Simon (2. pomoč) , Bukovec Miran (4. sodnik)
Delegat: Kovačič Alojz
Št. gledalcev: 750

Olimpija šestič zapored

Krka - Olimpija 1:3 (0:0)

Stadion Portoval, gledalcev 750, sodniki: Mertik (Odranci), Vukan (Apače) in Klančnik (Slovenj Gradec).
Strelci: 0:1 Henty (53.), 0:2 Zajc (79.), 1:2 Kastrevec (83.), 1:3 Zajc (86.).
Rumeni kartoni: Fuček; Matić, Henty.
Rdeči karton: /.

Krka: Mitrović, Vučkić, Marotti, Ejup, Gliha (od 71. Marjanović), Mojstrovič, Dežmar, Fuček, Welbeck (od 82. Collins), Perić (od 68. Novinić), Kastrevec.
Olimpija: Šeliga, Mitrović, Kelhar, Bajrić, Fink, Matić, Kronaveter, Kapun (od 46. Zajc), Mimoun (od 65. Djermanović), Šporar, Henty (od 77. Da Silva).

Novomeščani tudi na četrti tekmi pred domačimi gledalci ostajajo brez točke. Tokrat so morali priznati premoč razpoloženi Olimpiji, ki je izenačila najdaljši niz zmag v prvoligaški konkurenci, saj je slavila že šestič zaporedoma. Junak tekme je bil Miha Zajc z dvema zadetkoma in tako svoji ekipi vsaj začasno pomagal na vrh lestvice.

Ljubljančani so bili tisti, ki so v prvem polčasu prevladovali na novomeški zelenici. Ne nazadnje so proti tekmečevim vratom sprožili deset strelov, na drugi strani Dolenjci le enega. In tega v 43. minuti, ko je z glavo poskusil Nana Welbeck Maseko, izkazal pa se je Aleksander Šeliga.

Gosti so pred tem imeli terensko premoč, prihajali do zaključnih udarcev, ki pa z redkimi izjemami niso bili posebej nevarni. Izpostaviti velja že lepo priložnost Andraža Šporarja v drugi minuti, Darijana Matića v 17. minuti, ko je imel sicer razpoloženi Miodrag Mitrović nekaj težav z ustavljanjem žoge, in Roka Kronavetra, ki je dve minuti pozneje žogo iz kazenskega prostora poslal malo čez vrata.

Čeprav so imeli Ljubljančani še nekaj strelov, pa je naslednjega nevarnejšega sprožil Ezekiel Henty v 39. minuti, ko je žoga končala za vrati po strelu v oddaljenejši zgornji kot domačih vrat, isti igralec pa je znova sprožil v 44. minuti, toda Mitrović je bil spet na mestu.

Olimpija je silovito začela tudi drugi polčas, po le malce premalo natančnih strelih Kronavetra v 48. minuti z 20 metrov in Šporarja v 53. minuti, ko je po posredovanju enega domačih nogometašev žoga le malce zgrešila prečko, je nekaj trenutkov zatem zadel Henty.

Po podaji Mihe Zajca iz kota je Kenan Bajrić podaljšal žogo proti drugi vratnici, kjer jo je Henty pospravil v nebranjen del mreže. V 79. minuti se je med strelce vpisal še Zajc, ki je po lepi kombinaciji Olimpije in po podaji Šporarja zadel za 2:0 s prefinjenim strelom iz kazenskega prostora.

Domači so hitro odgovorili, Damjan Marjanović je podal v kazenski prostor v 83. minuti, žogo pa je v mrežo pospravil Žiga Kastrevec. Toda tri minute zatem je ljubljanska ekipa odločila zmagovalca, Zajc se je s približno 20 metrov odločil za strel in v visokem loku dosegel pravi "evrogol".

Krka bo v 10. krogu prihodnjo soboto gostila Rudar, Olimpija pa bo gostovala v Novi Gorici.