9. krog |  Novo mesto, Portoval - Novo mesto |  11.09.2015 ob 17.00

Krka

1 : 3

Olimpija Ljubljana

Sodniki: Mertik Bojan (glavni sodnik), Vukan Robert (1. pomoč), Smej Simon (2. pomoč) , Bukovec Miran (4. sodnik)
1 Rumeni kartoni 2

0'
  Lep pozdrav s Portovala, kjer bomo spremljali tekmo 9. kroga #PLTS med Krko in Olimpijo. #KRKOLI
0'
  Srečanje med Krko in Olimpijo se bo začelo ob 17. uri. #KRKOLI
0'
  Državno prvenstvo se po reprezentančnem odmoru torej nadaljuje z današnjo tekmo.
0'
  Do zdaj sta se Krka in Olimpija na prvoligaški sceni pomerili osemkrat. Od tega je pet tekem dobila Krka, dve Olimpija, enkrat pa sta se moštvi razšli brez zmagovalca.
0'
  Olimpija na Portovalu v državnem prvenstvu še ni zmagala. #KRKOLI
0'
  Ljubljančani so na štirih prvenstvenih tekmah v Novem mestu le enkrat zatresli mrežo. #KRKOLI
0'
  Dolenjce kljub ugodni statistiki čaka zahtevno delo, saj Ljubljančani v izjemni formi, saj so na zadnjih petih prvenstvenih srečanji dosegli prav toliko zmag.
0'
  Pri tem velja omeniti, da so v povprečju kar štirikrat na tekmo zatresli mrežo tekmeca.
0'
  Na drugi strani imajo tudi Novomeščani razloge za optimizem, saj so nazadnje v Mariboru remizirali z aktualnimi državnimi prvaki.
0'
  Varovanci Andreja Kastrevca med premorom niso počivali. Odigrali so dve prijateljski tekmi in zabeležili zmago nad Zavrču ter izgubili proti Crveni zvezdi.
0'
  Na strani Krke bo danes manjkal kaznovani Bogdan, na strani Olimpije pa se po poškodbi počasi vrača letošnja okrepitev Klinar, ki bo srečanje sicer začel na klopi.
0'
  Postava Krke: Mitrović, Vučkić, Marotti, Ejup, Gliha, Mojstrovič, Dežmar, Fuček, Welbeck, Perić in Kastrevec. #KRKOLI
0'
  Postava Olimpije: Šeliga, Mitrović, Kelhar, Bajrić, Fink, Matić, Kronaveter, Kapun, Mimoun, Šporar in Henty. #KRKOLI
1'
2'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Andraž Šporar. Po podaji Kronavetra je imel smrtno priložnost Šporar!
3'
  Prekršek je utrpel Marin Perič .
6'
  V uvodnih minutah je srečanje izenačeno, obe moštvi pa sta žogo nevarno prenesli pred oz. v kazenski prostor tekmeca.
7'
  Krka je bila v obetavnem napadu, a so bili Dolenjci premalo odločni pri oddaji žoge v kazenski prostor.
7'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Ezekiel Isoken Henty. Mitrovič je zadržal žogo v naročju.
8'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Marin Perič. Utrpel ga je Rok Kronaveter.
9'
  Prekršek Olimpiji na 25 metrih.
9'
  Strel v okvir vrat! S prostega strela je poizkusil Kronaveter, a je bil Mitrovič na njegov strel pripravljen.
12'
  Olimpija ima udarec iz kota.
12'
  Prekršek je utrpel Andraž Šporar .
15'
  Tekma se je umirila, Olimpija ima žogo več v svoji posesti, a zaenkrat ne predstavlja neposredne nevarnosti za vrata Krke.
15'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Marin Perič. Utrpel ga je Nemanja Mitrovič.
16'
  Mimoun je oddal žogo v prazen prostor v kazenskem prostoru, a tam ni bilo nikogar od soigralcev...
16'
17'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Darijan Matič. Vratar Mitrović je imel nekaj težav z zaustavljanjem žoge.
19'
  Po kombinaciji s Hentyjem je do oprtega strela v kazenskem prostoru prišel Kronaveter, a meril malce preko vrat! #KRKOLI
20'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Ezekiel Isoken Henty. Utrpel ga je Alen Vučkič.
21'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Mojstrovič. Utrpel ga je Ezekiel Isoken Henty.
22'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Marin Perič. Utrpel ga je Matic Fink.
24'
  Mimoun je izvrstno potegnil po levi strani in na drugi vratnici zaposlil Šporarja, ki pa je bil nekaj centimetrov prekratek, da bi žogo potisnil v mrežo.
24'
  Z levico je streljal Henty, a kar precej mimo vrat.
25'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Mojstrovič. Utrpel ga je Andraž Šporar.
25'
  Olimpija v zadnjih minutah pritiska proti vratom Krke, a brez zaključnega strela.
26'
  Nogometaši Olimpije zahtevajo najstrožjo kazen, a je glavni sodnik Mertik le zamahnil z roko.
27'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Žiga Kastrevec. Utrpel ga je Darijan Matič.
27'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Ezekiel Isoken Henty. Utrpel ga je Bruno Marotti.
28'
  Ezekiel Isoken Henty v prepovedanem položaju.
28'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Nemanja Mitrovič. Utrpel ga je Žiga Kastrevec.
31'
  Zeleno-beli so še naprej več pri žogi, a jim ne uspe sestaviti nevarnega strela proti vratom.
32'
32'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Mojstrovič. Utrpel ga je Darijan Matič.
33'
  Andraž Šporar v prepovedanem položaju.
33'
34'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Rok Kronaveter, kar neposredno iz kota, a je Mitrovič njegov strel izbil.
37'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Nana Addo Welbeck-Maseko. Utrpel ga je Ezekiel Isoken Henty.
38'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Ezekiel Isoken Henty. Utrpel ga je Nana Addo Welbeck-Maseko.
39'
  Po prodoru Kronavetra je v daljši zgornji kot meril Henty, je žoga končala za vrati.
43'
  Strel v okvir vrat! Po podaji Glihe v kazenski prostor je z glavo meril Welbeck, a se je izkazal Šeliga! #KRKOLI
44'
  Strel v okvir vrat! Iz obrata je poizkusil Henty, a je bil Mitrovič zopet dobro postavljen.
45'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Erik Gliha. Utrpel ga je Matic Fink.
45+1'
  Streljal je Kenan Bajrič, a mimo vrat.
45+2'
46'
46'
  Menjava: iz igre Nik Kapun, v igro Miha Zajc.
46'
  Streljal je Miha Zajc, a mimo vrat.
48'
  Bomba Kronavetra z dobrih 20 metrov je končala nekaj centimetrov preko vrat!
50'
  Žiga Kastrevec v prepovedanem položaju, po tem pa se je po posredovanju Mitroviča zrušil v kazenskem prostoru Olimpije!
53'
  Streljal je Andraž Šporar! Po posredovanju enega od domačih nogometašev je žoga v visokem loku za las zgrešila prečko.
53'
53'
  GOOOL! Zadel je Ezekiel Isoken Henty! Po podaji Zajca iz kota je Bajrič podaljšal žogo na drugo vratnico, kjer je nebranjen del mreže zadel Henty!
58'
  Darijan Matič je dobil rumeni karton zaradi prekrška nad Peričem, ki ga Mertik sicer ni dosodil zaradi prednosti.
58'
  Krka ima udarec iz kota.
58'
59'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Josip Fuček. Utrpel ga je Miha Zajc.
59'
  Josip Fuček je dobil rumeni karton.
59'
62'
  Strel v okvir vrat! S precejšnje oddaljenosti je poskusil Mimoun, a je bil vratar Mitrovič dobro postavljen.
63'
  Prekršek je utrpel Erik Gliha .
65'
  Menjava: iz igre Martin Michel Mimoun, v igro Dejan Djermanovič.
67'
  Strel v okvir vrat! Šporar je opazil nekoliko slabše postavljenega vratarja Mitroviča in ga s strelom s precejšnje oddaljenosti skorajda presenetil!
67'
67'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Darijan Matič.
67'
  S precejšnje oddaljenosti je meril Mojstrovič in za nekaj centimetrov zgrešil desno vratnico Šelige!
68'
  Menjava: iz igre Marin Perič, v igro Enes Novinič.
69'
  Prekršek je utrpel Enes Novinič .
70'
  Po podaji Kronavetra je v kazenskem prostoru visoko skočil Djermanovič in glavo meril mimo vrat! #KRKOLI
71'
  Menjava: iz igre Erik Gliha, v igro Damjan Marjanovič.
72'
  Streljal je Matic Fink, a mimo vrat.
73'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Vučkič. Utrpel ga je Dejan Djermanovič.
73'
  Streljal je Josip Fuček, a precej preko vrat.
74'
74'
  Ezekiel Isoken Henty je dobil rumeni karton.
75'
  Po prejetem zadetku so Dolenjci več stavili v napad, zaradi česar se je igra razživela.
75'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Kenan Bajrič. Utrpel ga je Josip Fuček.
77'
  Menjava: iz igre Ezekiel Isoken Henty, v igro Ricardo Alves Coelho Da Silva.
78'
  Srečanje je prekinjeno, saj Welbeck potrebuje zdravniško pomoč.
79'
  GOOOL! Po izvrstni kombinaciji nogometašev Olimpije je Šporar zaposlil Zajca, ki je s prefinjenim strelom v kazenskem prostoru premagal Mitroviča!
82'
  Menjava: iz igre Nana Addo Welbeck-Maseko, v igro Jamilu Collins.
83'
  GOOOL! Marjanovič je oddal žogo v kazenski prostor, kjer jo je v gol brezkompromisno pospravil Kastrevec!