25. krog |  Novo mesto, Portoval |  13.03.2016 ob 15.00  | Prenos: Siol TV 501 in tvin.si

Krka

0 : 1

Luka Koper

Sodniki: Vinčić Slavko (glavni sodnik), Ul Bojan (1. pomoč), Perger Primož (2. pomoč) , Benc Uroš (4. sodnik) , Goričan Vojko (5. sodnik) , Mežnar Tadej (6. sodnik)
Delegat: Ponikvar Janko
Št. gledalcev: 200

Pred tekmo: Krka – Luka Koper

Prva liga Telekom Slovenije, 25. krog

13.3.2016, ob 15:00: KRKA – LUKA KOPER

Stadion: Portoval, kapaciteta: 500 sedežev (povprečen obisk: 446 gledalcev)

- odrasli: 6 evrov
- ženske, upokojenci: 4 evre
- dijaki in študentje 3 evrov
- otroci do 14. leta: 1 evro

KRKA:

Prepoved nastopa: /

Novomeščani v minulem krogu niso uspeli ponoviti predstave z uvodnega pomladanskega kroga, ko so na zelenici domačega Portovala ugnali Domžalčane. Zasedba trenerja Andreja Kastrevca je bila v dolenjsko-posavskem derbiju proti razpoloženi vrsti Krškega brez pravih možnosti, kljub 11. porazu sezone so Dolenjci zadržali sedmo mesto na ligaški razpredelnici. Dolenjci imajo kljub porazu v zadnjem krogu nekaj razlogov za optimizem. Čeprav so se v začetku letošnje sezone ubadali tudi z vprašanjem, kako prekiniti post na domačem igrišču - farmacevti so izgubili uvodne štiri tekme na Portovalu - ob Gorici, Domžalah in Olimpiji je dolenjsko prestolnico s polnim izkupičkom zapuščal tudi Koper. Novomeščani recepta za zmago niso našli niti proti Rudarju, po remiju brez zadetkov pa je steklo tudi na domačem igrišču. Josip Fuček in soigralci so v zadnjih šestih domačih tekmah klonili zgolj proti Mariboru, ob remiju z Zavrčem pa so Dolenjci na kolena spravili Celjane, Krčane, Goričane in nazadnje še Domžalčane.

Tudi v tekmi s Koprom bo v novomeškem napadu veliko stvari odvisnih tudi od razpoloženosti in dnevne forme Josipa Fučka. Izkušeni hrvaški krilni nogometaš je s svojo hitrostjo precej težav v preteklih medsebojnih obračunih povzročal tudi koprski obrambi, saj je kanarčkom doslej zabil že štiri zadetke, dva tudi v avgustovskem obračunu na Portovalu.

Novomeščani so, vsaj sodeč po statistiki, ekipa, ki je precej uspešnejša v prvih polčasih. Če bi se tekme zaključile že po uvodnih 45 minutah, bi Dolenjci danes s 30 točkami, pet več od dejanskega izkupička, zasedali peto mesto. Skromnejši je pogled na iztržek v drugih polčasih, z 22 točkami bi bili šele deveti, še precej bolj pa v oči bode podatek o prejetih zadetkih. Krka jih je v drugih polčasih prejela kar 27, kar je največ v ligi, novomeška obramba pa je precej bolj čvrsta v prvih polčasih, ko je dovolila zgolj osem zadetkov, zgolj dva več od Domžal, ki je s šestimi zadetki v prvih polčasih najboljše moštvo lige.

Dani zadetki Krke po položajih po 24. krogu:

LUKA KOPER:

Luka Koper je še edino moštvo Prve lige Telekom Slovenije, ki po dveh krogih nadaljevanja prvenstva jesenskemu točkovnemu izkupičku ni dodalo še niti točke. Koprčani so po Olimpiji, proti kateri so v Stožicah predvsem v prvem polčasu prikazali spodbudno predstavo, izgubili tudi z Rudarjem. Knapi so na vetrovni Bonifiki slavili minimalno zmago, Koper pa je še po četrtem zaporednem porazu padel na zadnje mesto lestvice. Četo trenerja Slavka Matića, ki se je na koprski klopi doslej veselil treh zmag, po Rudarja čaka še drugi tekmec s spodnjega doma razpredelnice.  Z novim porazom bi Koprčani Krki dovolili že šest točk prednosti, a je na strani Primorcev tudi dejstvo, da so Dolenjci ena najboljših strank. Tekmeca sta se na prvoligaških igriščih pomerila 14-krat, Novomeščani so slavili zgolj dvakrat, bistveno boljša pa je koprska bera, saj so se kanarčki veselili že desetih zmag, zadnje avgusta, ko so v dolenjski prestolnici slavili z 2:4.

Joel Valencia je bil eden najboljših igralcev Kopra tudi na tekmi proti Rudarju. Ekvadorec s španskim potnim listom je po debiju v ljubljanskih Stožicah še enkrat pokazal nogometne sposobnosti, saj je s svojo nepredvidljivostjo, preigravanji in hitrim korakom v obrambo velenjskega Rudarja vnašal precej nemira.

Koper je po porazu z velenjskim Rudarjem še drugič letos zdrsnil na zadnje mesto lestvice Prve lige Telekom Slovenije. Primorci so dno lestvice zasedali že po šestem krogu, ko so varovanci tedanjega stratega Rodolfa Vanolija igrali prav z Rudarjem. Avgustovski obračun na Bonifiki se je končal z remijem, po zmagi na Portovalu pa so kanarčki znova skočili na peto mesto, najvišje letos. Koprčani vse do letošnje sezone dna lestvice niso zasedali vse od 12. kroga sezone 2011/12, ki so jo po dobrem pomladanskem delu sklenili na četrtem mestu, za Mariborom, Olimpijo in Muro.