27. krog |  Velenje, Mestni stadion ob jezeru |  02.04.2016 ob 19.00  | Prenos: Siol TV 501 in tvin.si

Rudar Velenje

2 : 0

Celje

Sodniki: Kajtazović Nejc (glavni sodnik), Vukan Robert (1. pomoč), Povšnar Dejan (2. pomoč) , Žunič Matej (4. sodnik) , Sagrković Asmir (5. sodnik) , Podgoršek Marko (6. sodnik)
Delegat: Gros Branko
Št. gledalcev: 500

Rudar do zlata vredne zmage

Rudar - Celje 2:0 (1:0)

* Stadion Ob jezeru, gledalcev 500, sodniki: Kajtazović (Kranj), Vukan (Apače) in Povšnar (Zagorje ob Savi).

* Strelec: 1:0 Eterović (28./11-m), 2:0 Eterović (80./11-m)
* Rudar: Čretnik, Kašnik, Pišek, Trifković, Črnčič, Tolimir, Džinić, Knezović (od 32. Kocić), Jahić, Eterović (od 88. Prašnikar), Babić (od 72. Lotrič).
* Celje: Kotnik, Vrhovec, Krajcer, Klemenčič, Miškić, De Sousa (od 65. Omoregie), Požeg Vancaš, Podlogar, Pajač (od 76. Spremo), Čirjak, Vidmajer.
* Rumeni kartoni: Tolimir, Džinić; Krajcer, Miškić, Klemenčič, Čirjak.
* Rdeči karton: Vrhovec (80.).

Velenjčani so na že 70. savinjsko-šaleškem derbiju igrali brez Stjepana Babića, Klemna Bolhe in Mateja Radana, namesto zadnjega je priložnost med vratnicama prvič to sezono dobil Matic Čretnik, ki je bil eden junakov tekme. Oba gola je zabil Mate Eterović, oba z enajstih metrov. Knapi so pred domačimi gledalci grofe v zadnjih enajstih tekmah premagali šestič.

V uvodnih minutah gledalci kaj veliko niso videli. Celjani, ki so bili malenkost bolj podjetni, so streljali dvakrat, Velenjčani enkrat, noben poizkus pa ni ogrozil Matica Čretnika oziroma Matica Kotnika. So pa Velenjčani izkoristili prvo pravo priložnost. Marko Krajcer je v 28. minuti napravil prekršek v kazenskem prostoru, sodnik Nejc Kajtazović je pokazal na belo točko, žogo si je nastavil Mate Eterović in zadel za 1:0.

Tik pred koncem prvega polčasa so dvakrat nevarno zapretili gosti. Najprej je streljal Rudi Požeg Vancaš, a je meril naravnost v Čretnika, za njim pa še Lovre Čirjak, tudi njemu pa je strel ustavil Čretnik.

Celjani so bili nevarni kmalu po začetku drugega polčasa. Erico Henrique Esteves De Sousa je poizkusil v 48. minuti, Čretnik pa je svoje delo opravil z odliko. Isti igralec je znova streljal tri minute kasneje, velenjski vratar je bil še enkrat na mestu. Celjani so nadaljevali z ofenzivo, v 54. minuti je Matej Podlogar nastreljal Čretnika.

Strel Eterovića v 56. in Požeg Vancaša v 59. minuti nista bila posebej nevarna, tako kot tudi ne poizkus Damjana Trifkovića v 61. minuti. Precej bolj nevaren je bil Čirjak v 69. in 70. minuti, a je bil Čretnik spet odlično postavljen. V 76. minuti je rezultat skušal spremeniti Danijel Miškić, streljal premalo močno, žoga pa je bila lahek plen razpoloženega Čretnika.

V 79. minuti je Kotnik zrušil debitanta v dresu Rudarja Mitjo Lotriča, Kajtazović je pokazal še na eno enajstmetrovko, Blaž Vrhovec se s tem ni strinjal, zato je dobil rdeči karton, Eterovića pa nič ni zmotilo in izkoristil je še drugi strel z bele točke.

Rudar bo v 28. krogu v sredo gostoval v Novem mestu, Celje pa bo gostilo Krško.