27. krog |  Velenje, Mestni stadion ob jezeru |  02.04.2016 ob 19.00  | Prenos: Siol TV 501 in tvin.si

Rudar Velenje

2 : 0

Celje

Sodniki: Kajtazović Nejc (glavni sodnik), Vukan Robert (1. pomoč), Povšnar Dejan (2. pomoč) , Žunič Matej (4. sodnik) , Sagrković Asmir (5. sodnik) , Podgoršek Marko (6. sodnik)
0 Rdeči kartoni 1

0'
  Po reprezentančnem premoru se prvoligaška druščina vrača v Velenje, kjer se bosta nocoj pomerila Rudar in Celje. #RUDCEL
0'
  Premor je obema ekipa gotovo dobro del, saj sta v preteklem krogu zabeležili poraza. Rudar je po domačem porazu z Mariborom v 25. krogu v naslednjem krogu, močno oslabljen predvsem v obrambi, gostoval še pri Olimpiji in izgubil s kar 5:0.
0'
  Gostje iz Celja pa so v prejšnjem krogu prekinili niz devetih tekem brez poraza. Za prekinitev niza so bili »krivi« Domžalčani, ki so po zaostanku z 0:1 in popolnem preobratu na Areni Petrol slavili z 1:2.
0'
  Obe ekipi zasedata mesti v spodnjem delu lestvice in se bosta do konca prvenstva bolj ali manj osredotočili na borbo za obstanek. Celjani zasedajo 6. mesto z 28 točkami, Rudar je deveti, s tremi točkami manj.
0'
  Tretji letošnji obračun ekip, v dosedanjem teku sezone je vsaka ekipa zabeležila eno zmago. #RUDCEL
0'
  Rudar je zmagal v 9. krogu v Velenju s kar 4:0. #RUDCEL
0'
  Celjani pa so bili v 18. krogu doma boljši z 1:0. #RUDCEL
0'
  Rudar ima v spomladanskem delu sezone hude težave s sestavo ekipe, ki je iz tekme v tekmo zdesetkana, v prvi vrsti zaradi kazni rumenih in rdečih kartonov. Tako bodo tudi danes manjkali trije pomembni igralci, Klemen Bolha zaradi rdečega kartona proti Olimpiji ter Stjepan Babić in Matej Radan zaradi izpolnjene kvote rumenih kartonov. Slednji bo danes prvič letos izpustil srečanje, v dosedanjem teku sezone je odigral vse razpoložljive minute v vratih domačega moštva.
0'
  V ekipo se vračajo David Kašnik, Jaka Ihbeisheh in Elvedin Džinić, ki so manjkali proti Olimpiji in ki bodo danes trenerju Jerneju Javorniku prišli še kako prav v obrambni vrsti, saj bo s tem gotovo nekoliko olajšan položaj vratarja Matica Čretnika v njegovi prvi letošnji tekmi v Prvi ligi.
0'
  Celjani tokrat nimajo težav s kartoni, po odsotnosti na omenjeni tekmi proti Domžalam se v moštvo vrača ena gonilnih sil napada gostov, Marko Pajač. V enajsterici gostov pa bo danes po svojem reprezentančnem debiju na tekmi proti Severni Irski tudi kapetan Blaž Vrhovec.
0'
  Obe ekipi imata nekaj težav pri doseganju zadetkov v spomladanskem delu. Domači so tako zadeli le enkrat v dosedanjih štirih tekmah, v Kopru je danes manjkajoči Klemen Bolha zadel za izjemno pomembno zmago z 0:1. V teh štirih tekmah pa so domači prejeli kar 9 zadetkov, pri čemer velja ponovno izpostaviti težave s kartoni, ki so delno pogojevale omenjene težave.
0'
  Tudi Celjani se ubadajo s težavami pri doseganju zadetkov, dosegli so dva na štirih tekmah, so pa gostje izrazito boljši v obrambi, kjer so tudi prejeli le dva zadetka, oba proti Domžalam, iz gostovanj v Mariboru in Ljubljani pa so se vrnili s štirimi točkami in brez prejetega zadetka.
0'
  Glede na navedeno lahko danes pričakujemo tekmo, kjer ob normalnem teku stvari ni pričakovati veliko zadetkov, obe ekipi se najbrž zavedata pomena že zgolj enega doseženega gola, ki lahko prinese tri točke katerikoli od ekip.
0'
  Najbrž je odveč poudarjati, kako pomembna je današnja tekma za obe ekipi, v prvi vrsti zaradi treh točk, ki bi Celjane nekoliko oddaljile od neposredne bitke za obstanek v Prvi ligi, iz katere se kljub dobrim rezultatom še niso izvlekli, domače nogometaše pa dvignile na lestvici in postavile v nekoliko boljši položaj v primerjavi z neposrednimi tekmeci za obstanek, ekipami Krke, Krškega in Luke Koper.
0'
  Sekundarno pa imajo savinjsko-šaleški derbiji, današnji bo že 70. po vrsti, tudi prestižni pomen in zmaga na lokalnih derbijih daje poleg rezultatske tudi dodatno psihološko spodbudo pred zadnjo četrtino sezone, ki se bo nadaljevala že sredi prihodnjega tedna s tekmami 28. kroga.
0'
  Poglejmo obe enajsterici...
0'
  Rudar: Čretnik, Jahić, Džinić, Knezović, Kašnik, Trifković, Pišek, Tolimir, Črnčič, Babić, Eterović. #RUDCEL
0'
  Celje: Kotnik, Klemenčič, Krajcer, Vidmajer, Čirjak, Vrhovec, Miškić, De Sousa, Požeg Vancaš, Pajač, Podlogar. #RUDCEL
0'
  Pri Rudarju danes v ekipi po zimski sagi s prestopom ponovno tudi Senad Jahić, ki bo tekmo začel v prvi enajsterici. #RUDCEL
0'
  Današnjo tekmo bo sodil Nejc Kajtazović iz Kranja. #RUDCEL
0'
  V Velenju v današnjem poznem popoldnevu prijetno vreme in lepi pogoji za današnji 70. savinjsko-šaleški derbi.
0'
  Obe ekipi sta že na zelenici velenjskega stadiona.
0'
  S sredine bodo prvi začeli gostujoči nogometaši.
1'
2'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Nikola Tolimir. Utrpel ga je Erico Henrique Esteves De Sousa.
5'
  Streljal je Tilen Klemenčič, a mimo vrat. Brez nevarnosti za Čretnika.
7'
  Celje ima udarec iz kota po slabem zaključku Podlogarja.
7'
  Celje ima udarec iz kota.
8'
8'
9'
  Streljal je Rudi Požeg Vancaš, a mimo vrat.
9'
  Celjani so bolje odprli srečanje.
12'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Anže Pišek. Utrpel ga je Rudi Požeg Vancaš.
14'
  V dosedanjem poteku igre še brez pravih priložnosti.
15'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Mario Babič. Utrpel ga je Blaž Vrhovec.
18'
  Poskus podaje proti Eteroviću nekoliko predolg, pred njim do žoge Kotnik.
19'
  Rudi Požeg Vancaš v prepovedanem položaju.
19'
  Rudar ima udarec iz kota.
20'
  Streljal je Mate Eterovič, a mimo vrat.
22'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Lovre Čirjak. Utrpel ga je Elvedin Džinič.
24'
  Rudar je v zadnjih minutah vzpostavil ravnotežje na igrišču.
24'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Knezovič. Utrpel ga je Rudi Požeg Vancaš.
25'
  Lep poskus podaje s peto Podlogarja, ki pa ni našel soigralcev.
25'
26'
  Poskus uigrane kombinacije s kota, ki pa jo je s slabim strelom neuspešno zaključil Vrhovec.
26'
27'
  Enajstmetrovka za Rudar po prekršku v kazenskem prostoru.
28'
Gol (11m)
  GOOOL! Mate Eterovič je zadel enajstmetrovko!
29'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Črnčič. Utrpel ga je Tilen Klemenčič.
29'
  Danijel Miškič je dobil rumeni karton zaradi ugovarjanja.
30'
  Erico Henrique Esteves De Sousa v prepovedanem položaju.
30'
  Marko Krajcer je ob prekršku za enajstmetrovko prejel tudi rumeni karton.
31'
  Prekršek je utrpel David Kašnik .
32'
  Težave s poškodbo pri Rudarju. Ivan Knezović ne more nadaljevati.
32'
  Menjava: iz igre Ivan Knezovič, v igro Milan Kocič.
33'
33'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Danijel Miškič. Utrpel ga je Anže Pišek.
35'
  Prekršek je utrpel Blaž Vrhovec .
35'
  Streljal je Matej Podlogar, a mimo vrat.
36'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Senad Jahič. Utrpel ga je Lovre Čirjak.
37'
  Igra z roko Pajača, prosti strel za Rudar.
38'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Črnčič. Utrpel ga je Blaž Vrhovec.
41'
41'
  Nikola Tolimir je dobil rumeni karton.
42'
  Matej Podlogar v prepovedanem položaju.
45'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Rudi Požeg Vancaš, a streljal naravnost v Čretnika.
45+1'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Lovre Čirjak, še ena obramba Čretnika.
45+1'
  Še minuta sodnikovega podaljška.
45+2'
45+2'
  Celjani so bolje začeli srečanje, Rudar je sredi polčasa vzpostavil ravnotežje. #RUDCEL
45+2'
  Po zadetku do zaključka nekoliko boljši domači, ob koncu dva nevarna poskusa gostov, ki niso uspeli izenačiti. #RUDCEL
45+2'
  Mate Eterović je danes dosegel svoj tretji zadetek v letošnji sezoni Prve lige.
45+2'
  Igralci obeh ekip se vračajo na zelenico. V drugem polčasu bodo s sredine krenili domači nogometaši.
46'
47'
47'
48'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Erico Henrique Esteves De Sousa, odlična obramba Čretnika.
48'
49'
51'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Erico Henrique Esteves De Sousa, še enkrat ga je ustavil Čretnik.
51'
53'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Matej Podlogar, naravnost v Čretnika.
53'
  Celjani so v drugem polčasu zelo aktivni.
55'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Tilen Klemenčič. Utrpel ga je Mario Babič.
55'
  Tilen Klemenčič je dobil rumeni karton.
56'
58'
59'
60'
61'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Damjan Trifkovič, a iz težkega položaja, zato lahko delo za Kotnika.
61'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Erico Henrique Esteves De Sousa. Utrpel ga je Senad Jahič.
62'
  Prekršek je utrpel Matic Kotnik .
62'
63'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Erico Henrique Esteves De Sousa. Utrpel ga je Mario Babič.
64'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Trifkovič. Utrpel ga je Tilen Klemenčič.
65'
  Menjava: iz igre Erico Henrique Esteves De Sousa, v igro Sunny Ogbemudia Omoregie.
65'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil David Kašnik. Utrpel ga je Sunny Ogbemudia Omoregie.
66'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Nikola Tolimir. Utrpel ga je Marko Pajač.
66'
  Streljal je Blaž Vrhovec, a mimo vrat.
67'
  Celjani so v zadnjih minutah boljši nasprotnik, a si trenutno ne uspejo pripraviti pravih priložnosti.
68'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Elvedin Džinič. Utrpel ga je Rudi Požeg Vancaš.
69'
  Elvedin Džinič je dobil rumeni karton.
69'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Lovre Čirjak, odlična obramba Čretnika.
70'
70'
70'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Lovre Čirjak, še enkrat odlično Čretnik.
71'
72'
  Menjava: iz igre Mario Babič, v igro Mitja Lotrič.
72'
  Debi Mitje Lotriča v dresu Rudarja v Prvi ligi. #RUDCEL
74'
75'
  Streljal je Leon Črnčič, a mimo vrat.
76'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Danijel Miškič, a premalo močno za danes dobro razpoloženega Čretnika.
76'
  Menjava: iz igre Marko Pajač, v igro Milan Spremo.
79'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Kotnik. Utrpel ga je Mitja Lotrič.
79'
  Še druga enajstmetrovka za Rudar po prekršku Kotnika nad Lotričem. #RUDCEL
80'
Rdeči karton
  Blaž Vrhovec zaradi ugovarjanja dobil neposredni rdeči karton in mora z igrišča.
80'
Gol (11m)
82'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Lovre Čirjak. Utrpel ga je Mitja Lotrič.
82'
  Lovre Čirjak je dobil rumeni karton.
83'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Danijel Miškič. Utrpel ga je Mitja Lotrič.
84'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Sunny Ogbemudia Omoregie. Utrpel ga je Senad Jahič.
86'
  Prekršek je utrpel Danijel Miškič .
86'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Nikola Tolimir. Utrpel ga je Danijel Miškič.
88'
  Menjava: iz igre Mate Eterovič, v igro Luka Prašnikar.
89'
90+1'
  Še tri minute sodnikovega podaljška.
90+1'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Milan Kocič. Utrpel ga je Tilen Klemenčič.