28. krog |  Nova Gorica, Športni park |  06.04.2016 ob 16.00  | Prenos: Kanal A

1 : 1

Olimpija Ljubljana

Sodniki: Skomina Damir (glavni sodnik), Vidali Manuel (1. pomoč), Patarić Dejan (2. pomoč) , Lunežnik Janez (4. sodnik) , Ponis Roberto (5. sodnik) , Perić Dragoslav (6. sodnik)
Delegat: Gustinčič Iztok
Št. gledalcev: 1300

Spodrsljaj Olimpije v Novi Gorici

Gorica - Olimpija 1:1 (0:1)

* Športni park, gledalcev 1500, sodniki: Skomina (Koper), Vidali (Gračišče), Patarić (Izola).

* Strelca: 0:1 Kronaveter (41./11-m), 1:1 Kotnik (80.)
* Gorica: Sorčan, Celcer, Škarabot (od 78. Martinovič), Gregorič, Kotnik, Burgić, Kolenc, Kavčič, Humar (od 64. Kapič), Mevlja, Nagode (od 58. Nunič).
* Olimpija: Šeliga, Kelhar, Zajc, Kronaveter, Matić (od 85. Mimoun), Radović, Alves (od 71. Bajrić), Fink, Kapun (od 76. Eleke), Čale, Mitrović.
* Rumeni kartoni: Kavčič, Kapič, Gregorič, Martinovič; Fink, Zajc
* Rdeč karton: /.

Vodilna ekipa slovenskega prvenstva je z remijem v Novi Gorici podaljšala niz neporaženosti, a izgubila dve pomembni točki v boju za vrh. Na Primorsko so Ljubljančani prišli z dobro popotnico, saj so jih Goričani na zadnjih desetih tekmah premagali zgolj dvakrat. Tudi tokrat so povedli, a so se na koncu morali zadovoljiti z remijem.

Ljubljančani so v uvodu tekme prevzeli vajeti igre v svoje noge, preizkusili domačega vratarja Grego Sorčana, a se mladi slovenski reprezentant ni pustil premagati, tudi Aleksander Šeliga pa je bil ob prvem strelu Goričanov v 10. minuti na pravem mestu. Po četrt ure so bolj pogumno zaigrali tudi Primorci, a prave igre na obeh straneh ni bilo. V 38. minuti je Matija Škarabot zrušil Matica Finka, Damir Skomina je z nekaj zamude pokazal na belo točko, najstrožji strel za vodstvo Olimpije pa je rutinirano izvedel Rok Kronaveter.

V drugem polčasu sta prva dva strela, vsak na eni strani, letela mimo gola, kot tudi poizkus Jake Kolenca v 61. minuti. Bolj nevarno je bilo dve minuti kasneje, ko je streljal Ricardo Alves da Silva in v 69. minuti, ko je bil blizu gola Matija Škarabot, a je žogo poslal čez gol.

V 80. minuti je Andrej Kotnik iskal prostor za strel, ga našel in s kakšnih 20 metrov z natančno odmerjenim strelom zadel za 1:1.

V 83. strel je strel Kronavetra ubranil Sorčan, Šeliga pa v 87. minuti poizkus Uroša Celcerja s prostega strela. Predzadnjo priložnost za spremembo izida je v sodniškem dodatku zapravil Radoslav Radović, ki je meril mimo desne vratnice goriškega gola, Sorčan pa je ujel žogo po strelu Kronavetra v 93. minuti, kar je bila zadnja priložnost tekme.

Gorica bo v soboto v 29. krogu gostovala v Velenju, Olimpija bo dan kasneje gostila Zavrč.