28. krog |  Nova Gorica, Športni park |  06.04.2016 ob 16.00  | Prenos: Kanal A

1 : 1

Olimpija Ljubljana

Sodniki: Skomina Damir (glavni sodnik), Vidali Manuel (1. pomoč), Patarić Dejan (2. pomoč) , Lunežnik Janez (4. sodnik) , Ponis Roberto (5. sodnik) , Perić Dragoslav (6. sodnik)
4 Rumeni kartoni 2

0'
  Lep pozdrav iz Nove Gorice, ki bo gostila še drugi spomladanski derbi ekip z vrha lestvice. #GOROLI
0'
  Gorica v prejšnjem krogu ni prekinila serije neuspehov proti Mariboru, medtem ko je Olimpija priigrala še eno zmago v Novem mestu, kjer je v letošnji sezoni uspešnejša, kot v preteklih in zadržala prednost na vrhu lestvice. Gorica je ob porazu Domžal ohranila stik s tretjim mestom.
0'
  To bo še ena tekma v Športnem parku, v katero bodo uprte oči nogometne javnosti, saj odloča o naslovu prvaka. Dodaten magnet pa bo seveda »vrnitev« Elekeja, ki je jeseni zabijal v dresu Gorice, tokrat bo prvič poskusil premagati tudi goriškega vratarja.
0'
  Eleke v dresu Gorice proti Olimpiji ni dosegel zadetka, je pa bil na tekmah v jesenskem delu letošnje in v lanski sezoni trikrat asistent. #GOROLI
0'
  Gorica je v letošnji sezoni proti Olimpiji dosegla tri zadetke, skupni izid je tako 3:7. #GOROLI
0'
  Zadnjo medsebojno tekmo v Stožicah je Gorica dobila z 0:2 (Džuzdanović, Cvijanović), zadnje tri tekme v Športnem parku je dobila Olimpija.
0'
  V skupnem seštevku 6 zmag Gorice, 12 zmag Olimpije in 9 remijev na 27 – ih medsebojnih tekmah.
0'
  V Športnem parku 2 zmagi Gorice, 7 zmag Olimpije ter 2 remija. #GOROLI
0'
  Gorica ima na 4. mestu 12 zmag, 10 porazov in 5 remijev ter 41 točk.
0'
  Gorica je trenutno edina ekipa, ki je dosegla in prejela enako število zadetkov: 39. #GOROLI
0'
  Olimpija ima skupaj z Marborom največ doseženih zadetkov (62) ter najmanj prejetih (18). #GOROLI
0'
  Eleke je 12-im zadetkom v dresu Gorice, v prejšnjem krogu dodal prvega v ljubljanskem dresu in je prvi strelec lige. Še štiri potrebuje, da prehiti Andraža Šporarja, ki jih je pred odhodom v tujino dosegel 17.
0'
  V Športnem parku zadnja zmaga Gorice 24. avgusta 2013 s 4:1. Od takrat je minilo 956 dni. #GOROLI
0'
  V ekipah ni kaznovanih igralcev, tako da po tej plati derbi ne bo okrnjen.
0'
  Olimpija: Šeliga, Kelhar, Zajc, Kronaveter, Matić, Radović, Alves, Fink, Kapun, Čale, Mitrović #GOROLI
0'
  Gorica: Sorčan, Celcer, Škarabot, Gregorič, Kotnik, Burgić, Kolenc, Kavčič, Humar, Mevlja, Nagode #GOROLI
0'
  Branilec Olimpije Zarifović je kariero začel pri Gorici, Henty se je v Ljubljano preselil na polovici lanske sezone, Eleke na polovici letošnje. Miha Zajc iz Šempetra pri Gorici ni nikoli igral za Gorico.
0'
  Za Olimpijo sta pred »vrnitvijo domov« igrala Škarabot in Burgič, ki je lanski edini zadetek dosegel prav proti Gorici. Član Olimpije je bil tudi Nunič.
0'
  Sodnik je 39 – letni Koprčan Damir Skomina. 16. tekma letos, skupno 122 prvoligaška. #GOROLI
0'
  Damir Skomina je na vseh nivojih sodil na 251 – ih tekmah.
0'
  Na Goriškem je sončno popoldne s temperaturo 21ºC. #GOROLI
0'
  S sredine začenjajo Goričani.
1'
1'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Zajc. Utrpel ga je Tine Kavčič.
2'
  V ljubljanski ekipi zaradi bolezni ni rekorderja med vratnicami Nejca Vidmarja. Eleke je na klopi. #GOROLI
3'
  Streljal je Matic Fink, a mimo vrat.
4'
  Po povratni podaji Radovića je Fink z roba kazenskega prostora srožil preko gola.
6'
  Olimpija s pričakovano pobudo.
6'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Nik Kapun. Utrpel ga je Miran Burgič.
7'
  Streljal je Rok Kronaveter, a mimo vrat.
8'
  Čale je podaljšal žogo na desno stran, kjer je z roba kazenskega prostora Kronaveter sprožil preko gola.
10'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Andrej Kotnik.
10'
  Kotnik je z 20 metrov sprožil v naročje Šelige.
11'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Darijan Matič. Utrpel ga je Miran Burgič.
12'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Rok Kronaveter.
13'
  Po protinapadu močan strel Kronavetra, Sorčan je bil na mestu.
13'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Uroš Celcer. Utrpel ga je Rok Kronaveter.
15'
  Olimpija ima udarec iz kota.
18'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Tilen Nagode. Utrpel ga je Nemanja Mitrovič.
21'
  Igra v zadnjih minutah nepovezana.
25'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Kelhar. Utrpel ga je Tilen Nagode.
29'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Hrvoje Čale. Utrpel ga je Jan Humar.
32'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Hrvoje Čale. Utrpel ga je Uroš Celcer.
33'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Matija Škarabot. Utrpel ga je Matic Fink.
34'
  Gorica ima udarec iz kota.
35'
  Streljal je Nejc Mevlja, a mimo vrat.
37'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Miroslav Radovič. Utrpel ga je Tilen Nagode.
39'
39'
  Z 20 metrov z desne strani je Kronaveter z nizkim udarcem meril mimo gola.
41'
  Škarabot je podrl Finka in 11m za Olimpijo. #GOROLI
41'
Gol (11m)
  GOOOL! Rok Kronaveter je zadel enajstmetrovko!
42'
  Kronaveter je z nizkim strelom v desni spodnji kot premagal Sorčana za 0:1. #GOROLI
45+1'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Zajc. Utrpel ga je Jaka Kolenc.
45+1'
  Minuta sodniškega dodatka.
45+1'
45+1'
45+1'
  V ne preveč privlačnem prvem polčasu več strelov proti vratom Gorice.
46'
47'
50'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Tine Kavčič. Utrpel ga je Miha Zajc.
50'
  Tine Kavčič je dobil rumeni karton.
51'
  Streljal je Miha Zajc, a mimo vrat.
51'
  Zajc je s "svoje pozicije" s prostega strela meril preko gola.
54'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Fink. Utrpel ga je Miran Burgič.
54'
  Matic Fink je dobil rumeni karton.
56'
  Streljal je Andrej Kotnik, a mimo vrat.
58'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Miroslav Radovič. Utrpel ga je Tine Kavčič.
58'
  Menjava: iz igre Tilen Nagode, v igro Marko Nunič.
61'
  Streljal je Jaka Kolenc, a mimo vrat.
62'
  Po povratni žogi je Kotnik z 20 metrov streljal preko gola.
63'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Ricardo Alves Coelho Da Silva.
63'
63'
  Alves je močno sprožil z leve, Sorčan je žogo izbil v kot.
64'
  Menjava: iz igre Jan Humar, v igro Rifet Kapič.
67'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Nemanja Mitrovič. Utrpel ga je Miran Burgič.
67'
68'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Ricardo Alves Coelho Da Silva. Utrpel ga je Jaka Kolenc.
70'
  Streljal je Matija Škarabot, a mimo vrat.
71'
  Menjava: iz igre Ricardo Alves Coelho Da Silva, v igro Kenan Bajrič.
72'
73'
75'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Miroslav Radovič. Utrpel ga je Matija Škarabot.
76'
76'
  Miha Zajc je dobil rumeni karton.
76'
  Menjava: iz igre Nik Kapun, v igro Blessing Chibuike Eleke.
76'
  Na igrišče prihaja Eleke. #GOROLI
78'
  Menjava: iz igre Matija Škarabot, v igro Dino Martinovič.
80'
  GOOOL! Zadel je Andrej Kotnik!
81'
  Kotnik je nenadoma sprožil z okrog 25 metrov in zadel v levi spodnji kot ljubljanskih vrat. #GOROLI
82'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Rifet Kapič. Utrpel ga je Rok Kronaveter.
82'
  Rifet Kapič je dobil rumeni karton.
83'
84'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Gregorič. Utrpel ga je Miha Zajc.
84'
  Miha Gregorič je dobil rumeni karton.
84'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Dino Martinovič. Utrpel ga je Rok Kronaveter.
85'
  Streljal je Nemanja Mitrovič, a mimo vrat.
85'
  Menjava: iz igre Darijan Matič, v igro Martin Michel Mimoun.
86'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Kronaveter. Utrpel ga je Dino Martinovič.
87'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Uroš Celcer.
87'
90+1'
  3 min. sodniškega dodatka.
90+2'
  Miroslav Radovič v prepovedanem položaju.
90+2'
  Streljal je Miroslav Radovič, a mimo vrat.
90+3'
  Radovič je z roba kazenskega prostora z nizkism strelom meril mimo gola.
90+3'
90+3'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Dino Martinovič. Utrpel ga je Matic Fink.
90+4'
  Dino Martinovič je dobil rumeni karton.
90+5'
90+5'
  Tekma ni bila posebej dinamična. Olimpija je sprožila več udarcev proti vratom, a je merila nenatančno.